http://www.gor-pak.pl/uploads/images/maszynowe.jpg

FOLIA STRETCH - RĘCZNA, MASZYNOWA, WZMACNIANA

Folia ręczna

     

Firma GÓR-PAK jest dystrybutorem folii STRETCH oraz wszystkich pozostałych folii przemysłowych wykonanych z tworzyw sztucznych o dokładnie dobranych parametrach. Wykonane na ich bazie produkty charakteryzują się wysoką odpornością na silne rozrywanie, mocną przezroczystością oraz najlepszym stopniem rozciągliwości. Oferujemy produkty przeznaczone do palet owijanych ręcznie i maszynowo. Wszystkie materiały są łatwe w zastosowaniu i dzięki nim można prawidłowo zabezpieczyć towar.

Z uwagi na wiele zalet folii STRETCH, takich jak wysoka wytrzymałość, rozciągliwość i dzięki jej działaniu termoizolacyjnemu, jest ona najczęściej używanym, i jednym z najwydajniejszych i sprawdzonych sposobów pakowania i zabezpieczania towarów w całym przemyśle jak również poza nim. Głównym zadaniem folii stretch jest ochrona paczek przed całkowitym zniszczeniem, uszkodzeniami, kurzem, brudem, wilgocią, nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi. Poza tym folia ta pozwala na stabilne utrzymanie towarów w czasie transportu oraz zmniejsza możliwość ześlizgnięcia się zapakowanych towarów z palety.
 
Firma GÓR-PAK oferuje folie STRETCH w wymiarach oraz wagach żądanych przez klienta. 

Folia PRE-STRETCH

Folia PRE-STRETCH jest jednym z najbardziej popularnych materiałów opakowaniowych na świecie.
Wstępnie rozciągnięta folia PRE-STRETCH  nie wymaga silnego rozciągania, sama dostosowuje się do kształtu ładunku zapewniając odpowiednie zabezpieczenie owiniętego towaru, co w efekcie prowadzi do redukcji czasu i wysiłku na owinięcie palety. Folia wyprodukowana jest ze znacznie wytrzymalszego tworzywa niż folia standard. Poprzez podwójne wzmocnienie krawędzi jest też bardziej wytrzymała na rozdarcia i zerwanie. Właściwe zabezpieczenie palety folią PRE-STRETCH wymaga takiej samej liczby owinięć jak zwykłą folią standardową, lecz folia jest  kilkukrotnie cieńsza, przez co jest oszczędniejsza w użyciu i znacznie obniża koszty zapakowania towaru ( 50 % ). Zredukowane zużycie folii powoduje również obniżkę kosztów transportu, magazynowania, opłaty produktowej i wywozu odpadu. Dodatek antystatyczny w folii zapewnia komfort oraz bezpieczeństwo pracy poprzez wyeliminowanie gromadzenia się ładunków elektrostatycznych na powierzchni folii.

Folia PRE-STRETCH WZMACNIANA

Folia PRE-STRETCH WZMACNIANA  to w skali światowej produkt innowacyjny w skali światowej. Została zaprojektowana i stworzona z myślą o jak najefektywniejszym owijaniu ładunków paletowych. Z powodzeniem zastępuje używane dotychczas folie STRETCH wyprodukowane w oparciu o klasyczne technologie produkcji. Dzięki najnowocześniejszej technologii, na strukturę siatki FOLII wzmacnianej złożyło się aż kilkadziesiąt warstw. Dodatkowo zastosowano wzmocnienia w postaci kompozytowych pasów, wkomponowanych wzdłuż krawędzi folii. Takie rozwiązania spowodowały, że folia PRE-STRETCH WZMACNIANA stała się niezwykle elastyczna, mocna i odporna na zerwanie. Wykorzystanie folii PRE-STRETCH WZMACNIANEJ, która ma mniejszą grubość w porównaniu do folii standardowej, zredukowało znacząco koszt jednostkowy owinięcia ładunku paletowego przy zachowaniu najlepszych właściwości mechanicznych folii.